Call now » (+99) 123 456 789

  • Euroregion Bug

    Ku rozwojowi
  • EUROREGION BUG

    Razem wspólną drogą
  • EUROREGION BUG

    Piękno natury
prev next

Projekt turystyczny z Gruzją

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu „Bug” otrzymało dotację z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację  projektu „Marka turystyczna szansą wzmocnienia branży turystycznej Gurii oraz Euroregionu Bug”. Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału administracji gruzińskiego regionu Guria do promowania zrównoważonej turystyki w oparciu o regionalną markę turystyczną poprzez podniesienie wiedzy i umiejętności przedstawicieli administracji, NGO i przedsiębiorców z branży turystycznej. Realizacja projektu obejmuje okres od 01.04.2021 do 31.12.2021, a kwota dofinansowania wynosi 221 tys. zł.

W projekcie zostaną zrealizowane dwie konferencje, wizyta studyjna przedstawicieli zespołu strategicznego ds. wdrażania marki turystycznej w Gurii, szkolenie międzysektorowego zespołu ds. wdrażania marki, seminarium na temat roli informacji turystycznej dla rozwoju turystyki w regionie i promowania marki. Festiwal najlepszych praktyk w zakresie promowania produktu turystycznego odbędzie się z udziałem Zespołu Szkól Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie oraz Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Ozurgeti. Podczas spotkania w trybie online zaplanowanego w dniu 16 września, uczniowie szkól zaprezentują dania polskiej i gruzińskiej kuchni, opowiedzą o sekretach przygotowania potraw oraz przedłożą efekty swojej pracy do degustacji innym uczestnikom festiwalu. Wydarzeniu będą towarzyszyć występy zespołów tanecznych i śpiewaczych z Gruzji i Polski.

Powołany w projekcie zespół strategiczny, pracujący w czterech grupach tematycznych, zidentyfikuje zrealizowane na rzecz rozwoju turystyki inicjatywy, produkty lokalne, usługi turystyczne na obszarze regionu Guria oraz stopień ich rozwoju i możliwości ich wykorzystania w tworzeniu marki regionu Guria. Efektem prac zespołu będzie raport zawierający rekomendacje w zakresie zarządzania gospodarką turystyczną i kształtowania popytu turystycznego na poziomie regionu.

W najbliższy piątek, 10 września, odbędzie się konferencja w trybie online rozpoczynająca projekt.  W programie zaplanowano ciekawe wystąpienia ekspertów, dotyczące roli marki turystycznej w zarządzaniu branżą turystyczną, zostaną przedstawione przykłady dobrych praktyk przez operatorów już funkcjonujących marek. Poznamy także region Guria, który posiada ogromny potencjał turystyczny ze względu na dostęp do morza i gór.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji. W tym celu prosimy o przysłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Państwa adresu e-mail, na który będziemy mogli przesłać link do konferencji na platformie ZOOM.

 

Projekt Marka turystyczna szansą wzmocnienia branży turystycznej Gurii oraz Euroregionu "Bug" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Nasi partnerzy