W dniu 7 października 2020 roku, w Deputyczach Królewskich Kolonii, przekazaliśmy ostatnią partię sprzętu ratowniczego jednostkom OSP z 19 gmin uczestniczących w naszym projekcie „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. Zestaw obejmował narzędzia firmy Lukas: nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, agregat hydrauliczny i 5-metrowy wąż. Przedstawiciele firmy FIREMAX, dostawcy urządzeń, byli obecni podczas przekazania i od razu przeszkolili wszystkich obecnych strażaków z ich obsługi.

Zestawy trafiły do Miast: Hrubieszów i Włodawa oraz Gmin: Chełm, Cyców, Hanna, Kamień, Leśna Podlaska, Mircze, Nielisz, Włodawa, Puchaczów, Rejowiec, Ruda-Huta, Uchanie, Werbkowice, Wierzbica, Wojsławice, Wola Uhruska i Wyryki.

Dziękujemy Gminie Chełm za udostępnienie hali, w której mogliśmy magazynować sprzęt oraz zorganizować uroczystość przekazania i przeszkolenie strażaków.

Mimo że w ramach projektu zakupiliśmy i przekazaliśmy gminom już cały zaplanowany sprzęt, nasz projekt jeszcze się nie kończy. W miarę możliwości (biorąc pod uwagę ograniczenia związane z rozwojem pandemii) będziemy kontynuować w szkołach akcję „Bezpieczny pieszy”, planujemy też organizację częściowo online wspólnych transgranicznych ćwiczeń i konferencji.