26 listopada 2019 roku na zaproszenie Gminy Leśniowice z akcją „Bezpieczny pieszy” byliśmy w dwóch szkołach podstawowych: w Sielcu i Leśniowicach.

W obydwu spotkaniach uczestniczył z ramienia Straży Pożarnej Pan Piotr Buk. Dla rezultatów projektu to szczególna postać, przedstawiciel jednocześnie PSP i OSP – Komendant Gminny OSP w Leśniowicach. Człowiek, który o swojej pracy mógłby opowiadać z pasją godzinami. Z wielką łatwością nawiązał z dziećmi dialog. Na naszą prośbę opowiadał o pracy strażaka oraz oczywiście o zasadach bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym i najczęstszych przyczynach wypadków.

W Sielcu akcję „Bezpieczny Pieszy” przeprowadziliśmy z dziećmi z oddziału przedszkolnego i pierwszych klas szkoły podstawowej.

Grupka ok. 50 dzieci niezwykle nas ujęła. Były żywo zainteresowane tematem, każde chciało opowiedzieć o własnych doświadczeniach z opisywanych sytuacji. Gdyby nie ograniczenia czasowe, spotkanie mogłoby trwać nawet dwie godziny. Nie mogliśmy niestety tak długo zostać, ponieważ czekali już na nas uczniowie w Szkole Podstawowej w Leśniowicach.

Na koniec pogadanek wszystkie dzieci otrzymały odblaski, które obiecały nosić dla lepszej widoczności.